GoPro Hero Serisine Rakip Olan DJI Osmo Tanıtıldı

Ünlü drone markası tarafından geliştirilen ve GoPro Hero serisine rakip olan DJI Osmo aksiyon kamerası resmi olarak tanıtıldı.

Son günlerin en önemli dedikodularından biri olan DJI Osmo aksiyon kamerası resmi olarak tanıtıldı. Birçok özelliği ve fotoğrafları internete düşen aksiyon kamerası beklendiği gibi ön yüzünde ikinci renkli bir kamera ile geliyor. Bu özelliği ile sektörde bir ilk olan kamera, gelişmiş titreşim engelleme özelliği ile dikkat çekiyor.


Resmi olarak tanıtılan DJI Osmo aksiyon kamerası hem ön hem arka yüszdeki ekranı RockSteady adı verilen titreşim engelleme özelliği, 4K 60 fps HDR video kayıt fonksiyonu, 8X Ağır Çekim video kayıt edebilmesi, 11 metreye kadar su geçirmemesi ile iddialı bir ürün. Aksiyon kameranın fotoğraf çözünürlüğü ise 12 MP.


100 Mbps video kayıt edebilen DJI Osmo, 8X ağır çekim 1080p 240 fps video kayıt desteği de sunuyor. Timelapse, sesle kontrol, -10 derecede bile çalışabilme gibi özellikleri bulunan aksiyon kamerası, firma tarafından geliştirilen ve benzeri ürünlerinde kullanılan Mimo uygulaması ile senkronize olabiliyor.

Yurtdışı fiyatı 345 dolar olarak açıklanan DJI Osmo, satışa sunuldu. Tam bir GoPro rakibi olarak tanımlanabilecek olan aksiyon kamerasının fiyatı da GoPro Hero Black modeli ile aynı. Benzer özellikler sunan iki ürünün nasıl bir rekabete konu olacağı şimdilik bilinmiyor.

DJI Osmo teknik özellikler:
1/2.3 inç CMOS sensör
145 derece görüş açısı
f2.8 diyafram
12 MP fotoğraf çözünürlüğü
4K 60 fps video kayıt
124 gram ağırlık
1.4 inç ön, 2.25 inç arka ekran
1300 mAh Li-Po pil
802.11a/b/g/n/ac
Bluetooth 4.2
349 dolar

KAynak: Teknolojioku

Turgut SULTAN

EDİTÖR

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: