BMW X1 Modelleri Geri Geliyor!

BMW’nin giriş seviyesi crossover modeli BMW X1 geri çağırma programı ile gündeme geldi. Açıklanan geri çağırma sebebi ise, otomobilin ağır yaralanmalara sebep olabilecek olan bir hatasının tespit edilmiş olması.


Şirketten yapılan açıklamaya göre 10 Mart 2015 ile 2 Mayıs 2019 tarihleri arasında üretilmiş BMW X1 modellerinde, sürücü güvenliğini tehdit eden bir hata tespit edildi.

Bu sorun nedeniyle, özellikle önden gelen darbelerde, sürücünün başından yaralanma riski çok yükseliyor.

Ulusal Karayolu Trafiği Güvenliği İdaresi olan, Amerika merkezli NHTSA, yaptığı çarpışma testleri sonucunda otomobilin sürücü güvenliğine tehdit oluşturabilecek sorunları olduğunu tespit etti.

BMW de kendi yaptığı testler sonucunda durumun varlığını kabul etti ve ücretsiz onarım içeren bir geri çağırma programı başlatacağını duyurdu. Ayrıca şirket yaptığı açıklamada, bu problemden kaynaklı bir yaralanma veya ölüm yaşandığına dair bulgularının olmadığını da belirtti.

2 Temmuz 2019 itibari ile başlaması planlanan geri çağırma programının, ülkemizde satılan BMW X1 modellerini kapsayıp, kapsamayacağı ise belirsizliğini koruyor.


Kaynak: ShiftDeletenet

Turgut SULTAN

EDİTÖR

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: