Her Adım Sanat Kokuyor !

Uşak merkezde yüz yıllık tarihi bina mimari yapıdan geçerek sanat konağı olarak hizmete açıldı.

Merkezde yüz yıllık bir tarihe sahip olan bina inşa edilerek ve değiştirilerek sanat konağı haline gelmiştir. Konak, kısa bir sürede tüm hazırlıklarını tamamlayarak hizmet vermeye başlamıştır. Emekli ressam olan konağın sahibi Şener Öztop ; ‘’artık emekli olduk, böyle bir şey aklımızda vardı. Hatta hayalimizdi diyebilirim. Kolay olmadı. Çok uğraştık, emek verdik ve bu aşamada en çokta inandık. Sonuç olarak hayalimizi gerçekleştirmeyi başardık ve şuan hayalimizin tamda ortasındayız. İnşallah güzel günler göreceğiz’’ dedi.

Konağın içi ressam Öztop’un kendi çizimleriyle doludur. Duvarda her resmin hikayesi ve tarihi de mevcuttur. Çeşitli yazılar ve şiirler de duvara eşlik etmektedir. Gelen misafirler konağın giriş katının buram buram sanat, tarih, ve kitap koktuğunu söylemektedirler.

Sanat Konağının giriş katında mini bir kütüphane bulunmaktadır. Kütüphanede her kesim için kitap mevcut. Kitaplıkta Öztop’un kendi eserleri de vardır. Gelen müşteriler konağın antik bir hava verip geçmiş yıllara döndürdüğünü de dile getirmektedirler. Üç katlı olan Konağın alt katında kütüphane dışında mutfak ve bahçede vardır. Bahçe mangal ve oyun gibi çeşitli eylemlerde de kullanılmaktadır. İkinci ve üçüncü katta ise odalar bulunmaktadır. Odalar gayet rahat ve konforludur. Odaların ve sanat konağının temiz olması da dikkatlerden kaçmadı. Şener Öztop; ‘’ burası bizim ilk evimiz oldu. O yüzden her şeye çok dikkat etmeye çalışıyoruz ki gelen misafirlerimizi en yüksek memnuniyetle ağırlayalım. Bizim için öncelik misafirlerimizin kendi evindelermiş gibi hissetmeleri’’ sözlerini dile getirdi.


Mutfak Servisi de Hizmete Açıldı

Açılışını gerçekleştiren sanat konağı, mutfağı konusunda da gayet iddialı. Şener Öztop’un eşi, Münire Öztop yemeklerini kendisinin özenle hazırladığını belirtti. Münire Öztop; ‘’eleman alabilirdim lakin istemedim. Yemek yapmak en sevdiğim şey. Bu kadar severken başkasına bırakamazdım. Kendim daha temiz, daha sağlıklı yapacağıma inandım. Görmediğim yemekleri misafirlerimize yedirmek yerine elimin değdiği, gözümün gördüğü ve sevgimi de katarak yaptığım yemekleri ikram etmeyi seçtim.

Mutfak konusunda da iddialıyımdır. Gelenlerin çok beğeneceğine eminim. Herkesi konağımıza bekleriz’’ diyerek cümlelerine son verdi. Sabah kahvaltıları doğal ürünlerden meydana gelmektedir. Konağın bahçesinde yetişen ürünler özenle toplanıp sabah kahvaltısı için hazır hale gelmektedir. Müşteriler için gayet doğal ve sağlıklı kahvaltı hazırlanmaya çalışıldı. Tamamen doğal olan kahvaltının fiyatının da gayet uygun olduğu belirtiliyor. 20 lira olan kahvaltının içinde bahçeden koparılan yeşillikler, dalından koparılmış domates ve salatalıkta mevcut. Yumurtanı her gün köyden taze olarak getirtildiği söylendi. Yani gayet sağlıklı bir sabah kahvaltısı mümkün. Öğlen yemeklerinde Münire Öztop isteğe göre menü hazırlayıp misafirlere sunuyor. Akşam yemeğinde ise birden fazla çeşit bulunmakta. Konakta en çok mutfağa özen verildi. Gelen misafirlerin olabildiğince rahat hissetmeleri sağlanmaya çalışıldı. Sanat Konağına gelen misafirler sahiplerin gayet güler yüzlü ve anlayışlı olduğunu dile getirdiler.
Çocuklu misafirler için park çok yakınında bulunmaktadır.

Uşak Sanat Konağı yeni açılış yapmasına rağmen gayet iddialı. Konak hizmet verecek yeni misafirlerini bekliyor.

Özel Haber: 

Editör: Turgut Sultan

Video Görüntü: Ahmad Altaimah

Foto Görüntü: Ahmad Altaimah

Turgut SULTAN

EDİTÖR

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: