Google’ın Avengers Endgame İçin Hazırladığı Thanos Sürprizi

Popüler arama motoru Google‘ın gizli Thanos sürprizi herkesi heyecanlandırdı.

Avengers: Endgame‘in vizyona girmesiyle popüler arama motoru Google’ın gizli sürprizi herkesi heyecanlandırdı. Arama motoruna ”Thanos” yazdığını zaman klasik olarak sonuçlar karşınıza çıkmakta.

Buna ek olarak ekranın sağ üst tarafında yer alan küçük bilgilendirme kutusunda, Thanos’un ünlü “Sonsuzluk Eldiveni” görseli çıkıyor. Bu eldiveni tıkladığınızda beklenmedik bir sürpriz ile karşılaşacaksınız. Sonuçların bir kısmı kendiliğinden siliniyor. Arama motorunun eski haline dönmesi için o eldivene tekrar tıklamanız yeterli.

Bildiğiniz gibi Avengers: Infinity War filminde eldiveni kullanan Thanos, evrendeki canlıların yarısını yok etmişti. Google’ın son Easter Egg’i “Marvel Evreninin” bu olayına gönderme yapıyor.

Tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de Marvel hayranları tarafından büyük ilgi gösterilen film, vizyondaki ilk gününü rekor bir açılışla tamamladı. Joe Russo ve Anthony Russo kardeşlerin yönetmenliğini üstlendiği Avengers: Endgame, vizyona girdiği ilk gün 6 milyon 82 bin TL’lik hasılat ile Türkiye’’de, tüm zamanların en iyi açılış rekorunu kırdı.

Film ilk gününde en az 352 bin kişi tarafından izlendi. Filmin açılış hafta sonunda dünya’da 1 milyar dolara ulaşıp tarihi bir rekora imza atması bekleniyor. 

Kaynak: Teknolojioku

Turgut SULTAN

EDİTÖR

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: