Güncel Altın Fiyatları (30 Nisan 2019)

Altın fiyatları güne yatay seyirde başladı. Dolardaki artış ile hızle yükselen altın fiyatlarındaki yükseliş durdu. Çeyrek altın 399, gram altın ise 245,85 liradan işlem görüyor.

Nisan ayında yükselen altın fiyatları ayın son günü olan 30 Nisan’a durgun başladı. Gram altın bugüne 245,85 lira seviyesinden başladı.

ALTIN FİYATLARI BUGÜN NE KADAR?

Gram altın: 245,85 lira

Çeyrek Altın: 399 lira

Cumhuriyet altını: 1.640 lira

ALTIN KAZANCINI KORUDU

Altın fiyatları, ABD merkez bankası Fed’in faiz indirimine gitmek için zemin hazırlamaya yönelebileceği sprkülasyonunun güçlendiği bir ortamda, yatırımcıların dikkatlerini bu haftaki Fed toplantısı öncesi karışık gelen ABD 1. çeyrek büyüme verisine çevirmesi ile birlikte, son yedi haftanın en büyük yükselişini gerçekleştirmesinin ardından bu kazancını korudu.

ABD’de Cuma günü açıklanan 1. çeyrek gayrı safi yurtiçi hasıla (GSYH) verisi yıllıklandırılmış bazda yüzde 3.2 arttı. Bu oran Bloomberg anketine katılan ekonomistlerin tümünün tahminlerinden yukarıda çıktı, ancak bu artış stoklar ve dış ticaretteki artıştan kaynaklandı. Bu iki kalem oldukça volatil seyreder ve yakın bir zamanda büyüme üzerinde baskı oluşturabilir. Fed yetkililerinin, 30 Nisan-1 Mayıs toplantısında, faizi sabit tutarken görünüme dikkat çekmesi bekleniyor.

 

Kaynak: SÖZCÜ

Ahmad ALTAIMAH

EDİTÖR

Güncel Altın Fiyatları (30 Nisan 2019)” için bir yorum

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: